Geoblog.pl    g    Podróże    Azja Południowo - Wschodnia 2010    Siem Reap

Siem Reap

Kambodża
Kambodża, Siem Reap

W Kambodzy bardzo oplaca sie placic w Rielach, na straganach licza dolara jako 4000rieli, a przy wymianie minimum 4200. Poza tym zwykle cena w rielach jest duzo nizsza niz w dolarach.

W Siem Reap moge polecic No Problem Villa - 10USD za pokoj 3-4 osobowy, czasem sie uda z klimatyzacja. Wielkie lozka malzenskie, duza lazienka z ciepla woda, telewizja, moskitiery i dosyc czysto, do tego darmowy internet. 5 minut piechota od "centrum".

W restauracji Temple, nie daleko nocnego targu z jedzeniem, o godzinie 19.30 codziennie jest pokaz tradycyjnego tanca khmerskiego, 2 godzinny. Pokaz jest za darmo, ale trzeba kupic drinka albo cos do jedzenia. (Wg mnie jedzenie tam jest raczej srednie)
W tej restauracji maja tez kurs tradycyjnej kuchni khmerskiej za 10usd.

Wioska na wodzie Chong Kneas - najwieksza strata pieniedzy jaka mozna sobie wymyslic. Chinskie konsorcjum wykupilo kawal ziemii w okolicy 2 km od wioski i mimo, ze mozna do niej dojechac praktycznie na odleglosc 200m(tyle ja dzieli od ladu), kasuja sobie 15usd(po stargowaniu 8usd) za przeplyniecie rozpadajaca sie lodzia przez kanal ktory sami zbudowali do wioski. Calosc imprezy zajmuje 1,5h z czego 10 minut spedza sie w sklepie z pamiatkami w wiosce i tyle mozna ja podziwiac. Jezeli ktos wpadnie na pomysl, zeby wypozyczyc rower i tam pojechac, to kasuja 5usd, za przejechanie przez ich ziemie.
Zdecydowanie bardziej polecam wybranie sie do innych wiosek, ktore sa moze dalej, ale mozna zobaczyc jak rzeczywiscie wyglada zycie w takiej wiosce.

Jezeli ktos wybiera sie lodzia do Battambang (18USD) to przeplywa sie obok tej wioski, wiec w zasadzie oplacalna sprawa.

Na drodze z Siem Reap do Tonle Sap(najwieksze jezioro Kambodzy) jest swiatynia Wat Knong Thnon Kroll, znajdujaca sie na dosyc wysokim wzgorzu, skad widac Angkor Wat, ale trzeba miec bilet z Angkor Watu, zeby tam wejsc.

W Siem Reap warto sprobowac tradycyjnej desero-przekaski khmerskiej - mleko kokosowe, galaretka, ryz, lod, mleko kandyzowane, jajko, jakies ciasto. Bardzo slodkie. Jest duzo straganow, ktore to sprzedaja.

Polecam stoisko z jedzeniem przed sklepem z olejami samochodowymi o 6pm do 3am na przeciwko Vattanac Bank(niebiesko zolte logo z duzym V) przy glownej ulicy. Swieze, tanie i dobre(jak na standardy Kambodzy).

Przy glownej ulicy jest duzo biur podrozy, mozna w nich zarezerwowac bilet na autobus razem z dowozem na dworzec autobusowy - do Phnom Penh kolo 4usd, podobnie do Kompong Cham.

g
Zasoby: 29 wpisów29 0 komentarzy0 0 zdjęć0 0 plików multimedialnych0