Geoblog.pl    g    Podróże    Azja Południowo - Wschodnia 2010    Baza wypadowa do poludniowego Laosu

Baza wypadowa do poludniowego Laosu

Laos
Laos, Paksé

W Pakse sa 2 dworce autobusowe Polnocny i Poludniowy oraz lokalny "dworzec" znajdujacy sie przy targu skad odjezdzaja pickupy do granicy i mniejszych miejscowosci.

Z dworca Poludniowego mozna dojechac do calej prowincji Champassak , na Siphan Don(4000 wysp na Mekongu) i w zasadzie do wszystkich innych miejsc w Laosie, poniewaz autobusy do Wientianne tez zaczynaja droge spod tego dworca.

W okolicy polecam Don Det, o ktorym wiecej na nastepnej stronie. Lokalny "minibus" kosztuje 30000 kipow i jedzie 3 godizny. Ostatni odjezdza o 15. Bus dojezdza do przystani, skad trzeba przeplynac lodzia przez Mekong na Don Det( 10000kipow).

Z poludniowego dworca mozna pojechac pod wodospad Tad Fan, najwyzszy w Laosie, 120m.
Wstep kosztuje 5000k. Jest to zdecydowanie jedno z piekniejszych miejsc w Laosie wiec bardzo polecam. Bus kosztuje 10000k, mozna tez zlapac pickupa.

Z Pakse do Thakek mozna dojechac autobusem do Vientianne. O 10.30 z dworca poludniowego, przejezdza pozniej przez polnocny.
9h jazdy.

g